У світі відзначають 150-у річницю від дня народження Генрі Форда
1.08.2013

ДИРБОРН, штат Мічиган, США 30 липня 2013 року знаменує 150-у річницю від дня народження Генрі Форда, інноваційні ідеї якого радикально змінили концепцію пересування транспортними засобами та принесли мобільність у широкі маси. Данину визначному внеску Генрі Форда віддають під час заходів та урочистих заяв у Сполучених Штатах та у всьому світі.

Вклад у покращення світу

Просування автомобіля на масовий ринок, ініційоване Генрі Фордом, сприяло розвитку промисловості в на той чаc аграрній економіці Сполучених Штатів та всього світу. Багато істориків вважають, що саме він створив середній клас в Америці. Висока мінімальна зарплата, встановлена Фордом, що на той час була революційною, стала прецедентом для чесного розподілення доходу компанії, який пізніше вплинув на управлінську практику. Тут можна побачити стислу хронологію життя Генрі Форда.

Спочатку Генрі Форд зазнавав труднощів, намагаючись поставити компанію Ford Motor на міцну фінансову основу, але Model T стала дійсним проривом. Цей культовий автомобіль дебютував у жовтні 1908 року, розпочавши нову еру в Америці. Було побудовано та продано більше 15 мільйонів екземплярів Model T, у той час як компанія Ford Motor забезпечувала мобільність американців.

Інноваційний дух Генрі Форда знайшов втілення в інших формах після успіху автомобіля Model T, до числа яких увійшли:

  • Складальний конвеєр: у 1913 році Генрі Форд упровадив перший складальний конвеєр для автомобілів. Протягом 18 місяців обсяг часу, необхідний для виробництва Model T, скоротився з 12 ½ до 1 ½ людино-години, що дало життя сучасній автомобільній промисловості
  • 5 доларів за робочий день: щоб зменшити високу плинність кадрів серед робітників, Генрі Форд у 1914 році більше ніж удвічі підвищив заробітну плату від 2,34 долара за дев‘ятигодинний робочий день до 5 доларів за восьмигодинний робочий день
  • Вертикальна інтеграція: з метою підвищення якості Генрі Форд прагнув володіти, використовувати та координувати всі ресурси, необхідні для випуску автомобілів. Цей принцип, відомий як «вертикальна інтеграція», був утілений у життя разом з виходом Model A

«Те, що запровадив мій прадід, особливо його інноваційна спадщина, продовжує рухати наші наміри щодо міцного бізнесу, неперевершеної продукції та покращення світу, - зазначив Білл Форд, виконавчий директор компанії Ford. – Ми робимо проривні технології досяжними мільйонам людей. Ми прискорюємо розробку нової продукції, яку бажають та цінують наші клієнти та робимо внесок у світову економіку шляхом створення робочих місць та надання світові свободи пересувань».

Сьогодні компанією Ford керує дух інновацій

Наразі інноваційний дух Генрі Форда продовжує керувати компанією Ford Motor, що знаходить втілення у таких технологіях, як Ford SYNC – вбудованій інформаційно-розважальній системі компанії, а також двигунах EcoBoost з економною витратою палива. І він відгукується у серцях працівників компанії, що обслуговують клієнтів на шести континентах.

Генрі Форд помер 7 квітня 1947 році у 83-річному віці. Через більше 50 років після його смерті, у 1999 році, журнал Forbes назвав його «Бізнесменом сторіччя», а у 2012 році у документальному фільмі на каналі History він був описаний як один з тих людей, хто побудував Америку.

Для отримання додаткової інформації пропонуємо відвідати сайт https://media.ford.com/content/fordmedia/fna/us/en.html

Повернутися до списку

Інші новини

13.02.2020
07.12.2019
07.12.2019