Дизайн і технології лежать в основі автомобільного досвіду від Volvo Car Group
28.02.2014

Сенсорний екран дозволить замінити традиційний комплект кнопок та регуляторів на центральній консолі на мінімалістичну панель управління. У ній традиційна для планшетних комп'ютерів функціональність (управління за допомогою жестів) поєднається з новими рішеннями, розробленими з урахуванням автомобільної специфіки.

«Мета розробки нового інтерфейсу користувача полягає у забезпеченні можливостей для безперешкодної, логічної і безпечної взаємодії між водієм та автомобілем, – говорить віце-президент Volvo Car Group з дизайну Томас Інгенлат (Thomas Ingenlath). – Для цього не досить просто помістити великий планшет у центрі передньої панелі. Ми створили цифрове оточення, повністю інтегроване в автомобіль».

Логічний блок із чотирьох «плиток»
На розміщеному в центральній консолі екрані знаходиться блок із «плиток», кожна з яких дає доступ до певних ключових функцій. Навігація розташована вгорі, далі йдуть мультимедійні функції і телефон.

Над «плитками» розміщена вузька інформаційна стрічка, а в нижній частині блока знаходяться цифрові кнопки управління кліматичної установки.

«Інформація, навігація і мультимедіа розташовані у верхній частині, що дозволяє з легкістю бачити їх. Клавіші телефону, піктограми додатків та кнопки управління клімат-контролем знаходяться нижче, завдяки чому забезпечується зручність управління згаданими функціями. Користування екраном настільки логічне, що потрібні навички дуже швидко відкладуться у вашій пам'яті», – пояснює Томас Інгенлат.

Зручний інтерфейс користувача включає також розташовані у зоні досяжності великих пальців органи управління на кермі та широкі можливості голосового управління.

Цифрове рішення
Одна з особливостей нового інтерфейсу користувача полягає у тому, що «плитки» на сенсорному екрані збільшуються при взаємодії з ними. Коли одна з «плиток» розгортається для відображення необхідної інформації, інші стискаються, залишаючись видимими і легкодоступними.

«Постійна доступність усіх функцій робить сенсорний екран надзвичайно зручним для користувача. До того ж розташування елементів на достатній відстані один від одного забезпечує зручність користування і не призводить до відвертання уваги», – говорить Томас Інгенлат.

Зрозумілий і спокійний
«Створення такого абсолютно зрозумілого і спокійного оточення – важлива частина нашого цифрового «ремесла». Цілком нормально, коли звичайний планшет повністю заволодіває вашою увагою, але у випадку з сенсорним екраном у автомобілі все зовсім по-іншому. Інформація повинна бути зрозумілою для користувача та не має піднімати рівень «візуального шуму» настільки, щоб це призводило до відволікання від дороги. Крім цього, такий підхід дозволяє зробити помітнішими екстрені повідомлення», – підсумовує Томас Інгенлат.

Переглянути відео: http://youtu.be/asEWToyN1uY


Описи та факти в цьому прес-релізі стосуються міжнародного модельного ряду Volvo Cars. Описані функції та обладнання можуть бути опціональними. Специфікації автомобілів можуть відрізнятись у різних країнах та можуть зазнавати змін без попереднього повідомлення.

Повернутися до списку

Інші новини

20.11.2017
20.11.2017
28.07.2017