Завдання інженерів Ford: розробка нового Focus для всього світу з огляду на збільшення розмірів та зросту населення
1.11.2011

Автомобіль було розроблено з використанням новітніх 3D даних щодо тіла людини з метою забезпечення обслуговування населення у всьому світі.

Інженери і конструктори Ford Focus зіткнулися з проблемою проектування маленького автомобіля, в той час як зріст та вага людей по всьому світу збільшуються. Конструкція нового Focus дозволяє 97,5 відсотку населення земної кулі комфортно почуватися за кермом.

КЕЛЬН, Німеччина, 27 жовтня 2011 року – Запуск нового глобального Ford Focus висунув чимало проблем для розробників та інженерів Ford. Однак клієнти навіть не здогадуються, який шлях вони пройшли з метою пристосування до різних і зростаючих розмірів водіїв з усього світу.

Стереотипні уявлення про розміри тіла людей з різних континентів можуть бути оманливими. Ось чому Ford використовує новітні дані, отримані завдяки 3D скануванню тіла, проведеному для широкого діапазону віку і рас, щоб переконатися, що вони можуть задовольнити потреби всього населення земної кулі.

«Ми використовуємо світову статистичну базу даних, що надає нам точну градацію розмірів водіїв у різних частинах світу», – зазначив Ральф Гезанг (Ralph Gesang), інспектор з компонування інтер’єру. «Це показує не тільки зріст, але й різні типи будови тіла. Ця інформація допомагає нам переконатися, що більше 97 відсотків дорослого населення світу може зручно почувати себе в новому Focus».

База даних включає деякі з найсучасніших антропометричних даних (дані, отримані шляхом вимірювання людей з метою усвідомлення фізичних змін), з репрезентативною вибіркою дорослих людей на різних континентах, яких сканують за допомогою лазера з голови до п’ят.

Наприклад, три роки тому 12 тисяч німців були повторно скановані за допомогою SizeGERMANY (спільний проект «Хьюман Солюшинс ГмбХ» (Human Solutions GmbH) і «Хохенштайн Інстітьют» (Hohenstein Institute) – двома компаніями в сфері ергономіки/сканування тіла та одягу/текстилю). Ця інформація була включена в порівняльні бази даних людей з Китаю, Японії, Північної Америки і Південної Америки, зі створення комп'ютеризованих 3D моделей людей з точними розмірами, включаючи зріст, охоплення талії, об’єм стегон і довжину ніг.

Інженери Ford використали цю інформацію для проведення детального модельного дослідження дизайну інтер'єру, приділяючи увагу простору, комфорту тв безпеці водія і пасажирів.

«Останні 3D дані тіла безпосередньо вплинули на удосконалення сидіння, форми підголівника і діапазону регулювання кермового колеса і педалей», – розповів Ральф Нюрнберг (Ralf Nürnberg), керуючий з питань технічних характеристик місць водія та пасажирів Ford. «На висоту задніх сидінь та простору для ніг також вплинула візуалізація 3D моделі людини в нашому комп'ютерному моделюванні нового Focus.

«Як і широкі регіональні відмінності, останні 3D дані тіла також відображають той факт, що в середньому населення планети стає дедалі вище і важче, і інтер'єр нового Focus враховує цю тенденцію».

Згідно з науковими дослідженнями, середній людський зріст в промислово розвинених країнах світу збільшився приблизно на 4 дюйми (10 см) протягом останніх 150 років, почасти через поліпшення умов життя і покращення раціону. Цей тип історичних даних також може бути використаний для прогнозування потенційно швидкого зростання населення в країнах, що розвиваються.

Регіональні відмінності можуть навіть стосуватися того, яким напоям віддається перевага. В Європі бажанням клієнта є зберігання 1,5-літрових пляшок з водою, в той час як у Китаї в автомобілях часто використовується посуд для чаю. Все це було взято до уваги під час розроблення кишені на дверях нового Focus для забезпечення потреб клієнтів без шкоди для можливості водія сидіти зручно і легко керувати транспортним засобом.

Ділянки за межами сидіння водія пройшли такий самий високий рівень вивчення, як і саме сидіння. Наприклад, у деяких регіонах світу середній зріст і довжина руки значно менші, ніж в інших регіонах. Для цих регіонів максимальна висота відкриття дверей багажного відділення була зменшена з метою забезпечення комфортного доступу.

Загальним результатом є те, що новий Ford Focus поєднує в собі стильний, аеродинамічний дизайн екстер'єру з високою конкурентоспроможністю внутрішнього простору. Розглядаючи більш широкий діапазон форм і розмірів глобальної клієнтської бази, інженери Ford працювали для того, щоб новий Фокус якнайкраще задовольняв потреби клієнтів, незалежно від того, у якій частині світу він продається.


2,5% жінок у Китаї (1490 мм висота тіла в положенні стоячи)
95% чоловіків у Китаї (1798 мм висота тіла в положенні стоячи)
2,5% жінок у Німеччині (1528 мм висота тіла в положенні стоячи)
95% чоловіків у Німеччині (1930 мм висота тіла в положенні стоячи)
2,5% жінок у Північній Америці (1502 мм висота тіла в положенні стоячи)
95% чоловіків у Північній Америці (1889 мм висота тіла в положенні стоячи)

Повернутися до списку

Інші новини

13.02.2020
07.12.2019
07.12.2019