Від Гельсінкі до Осло на одному баці: норвежці встановили європейський рекорд паливної економічності на дизельному Ford Mondeo
29.05.2012
  • Норвежці Кнут Вілтхіл і Генрік Борчгервінк подолали відстань 2536,4 км нон-стоп на одному баці дизельного Ford Mondeo потужністю 115 к. с., з технологією  ECOnetic і двигуном 1.6 TDCi
  • Витративши 70,92 л дизельного палива, вони досягли вражаючого результату – витрата 2,79648 л на 100 км
  • Рекордна поїздка зайняла 46 годин

Кольботн (Норвегія), 24 травня 2012 року – Норвежці Кнут Вілтхіл і Генрік Борчгервінк установили європейський рекорд паливної економічності, проїхавши без дозаправлення від Гельсінкі (Фінляндія) до Осло (Норвегія) на дизельному Ford Mondeo і побивши попередній рекорд, що належав двом англійцям, які проїхали на Volkswagen Passat 2456 км без дозаправлення.

На старті Кнут і Генрік поставили завдання подолати без дозаправлення відстань від Осло до Гельсінкі – щонайменш 2467,7 км. Коли рано вранці наступного дня паливний бак був порожній, й авто зупинилося у 25 км на північ від Осло після того, як перетнуло місто з півдня, одометр показав, що вони подолали відстань 2536,4 км за 46 годин. Витрата дизеля склала 2,79648 л на 100 км.

Бак з паливом був опечатаний протягом всієї поїздки, що було належним чином засвідчено представником посольства Норвегії в Гельсінкі і поліцейськими Осло. 

Маршрут  Кнута і Генріка пролягав від Гельсінкі вздовж фінського західного узбережжя у напрямку шведського міста Хапаранди і потім вниз уздовж шведського східного узбережжя до Стокгольма. Звідти вони вирушили до міста Уддевали на  шведському західному узбережжі і до Осло. Маршрут було складено таким чином, що він мав достатню довжину і дозволив уникнути переправ на поромах. 

«Минулого року ми робили спробу встановити аналогічний рекорд, плануючи здійснити подорож з російського Мурманська до Осло, але поїздка тривала у важких умовах – покриті камінням дороги Росії і зливи у більшій частині Швеції. Цього разу умови були повністю на нашому боці і дозволили встановити європейський рекорд», - коментують Кнут і Генрік.

Кнут Вілтхіл і Генрік Борчгервінк консультувалися з головним офісом Guinness World Records (Світових рекордів Гіннесса) у Великобританії, щоб офіційно зареєструвати рекорд, але рекорди з найдовшої поїздки на одному баці палива більше не реєструються компанією. 

Водночас Кнут і Генрік не приховують того факту, що світовий рекорд був установлений у США декілька днів тому на німецькому автомобілі, в баці якого було на 2,2 літра дизельного палива більше, і поїздка проходила виключно в денний час. Цей автомобіль подолав відстань у 2617 км і досягнув витрати палива 2,8 л на 100 км.

Персональні дані:

Кнут Уілтхіл, 52 роки, операційний фахівець в авіаційній компанії Avinor, одружений, батько двох дітей.

Генрік Борчгервінк, 42 роки, консультант авіаційної інформаційної служби, одружений, батько двох дітей.

Повернутися до списку

Інші новини

13.02.2020
07.12.2019
07.12.2019