Технологія Quickclear для вітрового скла автомобіля від компанії Ford є безумовним фаворитом у Європі серед систем боротьби з обледенінням
25.11.2011

На систему боротьби з обледенінням залишається великий попит навіть через чверть століття після своєї першої появи. Запатентована технологія компанії Ford дозволяє прибрати сніг та лід з вітрового скла всього лише натисканням однієї кнопки.
Технологія Quickclear® дозволяє захистити вітрове скло від пошкодження під час очищення скребком, запобігає замерзанню пальців і навіть усуває запотівання скла.

Коробки від компакт-дисків, кредитні картки і просто руки мають одну несподівану спільну рису – усі вони колись використовувались автомобілістами для того, щоб очистити вітрове скло автомобіля від льоду та снігу.

Однак власники автомобілів Ford не здригаюся від думки про морозний ранок, адже компанія Ford забезпечила їх технологією Quickclear. У технології Quickclear використовується сітка з дуже тонких проводів розжарення, яка вбудована між двома шарами вітрового скла і швидко усуває обледеніння та запотівання, забезпечуючи оптимальну видимість за лічені секунди.

Ця запатентована система вперше була встановлена на автомобіль Ford Scorpio 26 років тому, але й досі залишається дуже популярною серед усього асортименту автомобілів Ford.

«Деякі технології з’являються і зникають, але технологія Quickclear дійсно витримала випробування часом»,  – говорить інженер з нерухомого скла компанії Ford Абідін Ульд-Мерзу (AbidineOuld-Merzough). «Немає нічого гіршого, ніж виходячи зі свого будинку, запізнюючись на роботу у морозний ранок зіткнутися з товстим шаром льоду на вітровому склі. Проте, з функцією Quickclear, ви просто натискаєте одну кнопку і спостерігаєте протягом кількох секунд, як нагрівальні елементи вашого лобового скла швидко усувають лід або сніг.»

«Оскільки при цьому нагрівається скло, система також допомагає вивільнити заморожені склоочисники, подовжити термін служби щіток склоочисників та знизити навантаження на електропривід склоочисника. Quickclear також стане у нагоді, якщо ваш вітрове скло запотіє під час їзди».

Їзда з вітровим склом покритим льодом є не тільки небезпечною для життя, але й тягне за собою штраф у розмірі до 1000 фунтів стерлінгів плюс штрафні бали на ваші водійські права. То що ж робити, якщо ваш автомобіль не має функції Quickclear, а температура повітря впала нижче нуля?

Девід Глідден (David Glidden), менеджер з підтримки продуктів компанії Autoglass® радить: «Ми рекомендуємо завжди використовувати відповідний скребок для льоду або засіб проти обледеніння, щоб не пошкодити скло та видалити лід зі стекол автомобіля. Крім того, ми хотіли б закликати автомобілістів використовувати замість аерозолів дефростер з насосним приводом, оскільки це не так шкодить навколишньому середовищу».

Також він додає: «Ми не рекомендуємо використовувати для усунення льоду гарячу воду. Між температурою гарячої води та вітровим склом у морозну погоду існує величезна різниця. Такий тепловий удар може спричинити значні пошкодження вітрового скла. Скло є дуже твердим, але не пластичним, тому не витримує швидкого нерівномірного розширення.»

Чи знаєте ви?

Опитування, проведене компанією Autoglass® минулої зими показало, що не менше 38 відсотків опитаних автомобілістів марно пробували очистити лід з лобового скла голими руками. Майже половина (45 відсотків) заявили, що для очищення скла вони використовували кредитну картку, ще 41 відсотків визнали, що намагалися очистити скло від льоду або снігу, використовуючи тільки рукавички!

Ще більш тривожним фактом є те, що ще 13 відсотків з опитаних автомобілістів зізналися, що заливали вітрове скло гарячою водою, ризикуючи тим самим завдати йому серйозних пошкоджень, не кажучи вже про залишки води на землі, яка може замерзнути і становити небезпеку.

Повернутися до списку

Інші новини

13.02.2020
07.12.2019
07.12.2019