Проект "ONE TONNE LIFE" є успішним: сім'ї Ліндел вже вдалося знизити рівень викидів двоокису вуглецю на людину до 2.6 тонни на рік
5.05.2011

Сім'я Ліндел (Lindell), що бере участь у проекті "One Tonne Life", прожила в своєму будинку лише три місяці, але змогла продемонструвати значний прогрес у реалізації концепції екологічно чистого способу життя. Родині Ліндел вдалося знизити шкідливі для навколишнього середовища викиди на 64% до рівня 2.6 тонни на людину на рік у порівнянні з 7.3 тонн на людину - з такими нормами викидів вони приступили до виконання цього проекту, який почався ще в січні цього року.

У рамках проекту "One Tonne Life" компанії A-hus, Vattenfall і Volvo Car Corporation разом з партнерами ICA і Siemens, залученими для реалізації проекту в якості постачальників спеціалізованого обладнання, створили всі умови, необхідні для проживання родини з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище. Родина Ліндел, представлена батьками Нільсом і Алісією, та дітьми Ханною і Джонатаном, має досягти зниження викиду двоокису вуглецю до однієї тонни на рік на людину. Це той рівень, який необхідний суспільству, якщо воно прагне уникнути катастрофічних для клімату змін.

Родині Ліндел було запропоновано відмовитися від свого будинку, який був побудований ще в 70-і роки минулого сторіччя, їх майже десятирічних автомобілів, і переїхати на шість місяців у цілком нову дерев'яну віллу, зведену компанією A-hus, та використовувати автомобіль Volvo C30 Electric на електротязі. Компанія Vattenfall поставляє електрику, вироблену з поновлюваних джерел енергії, а також інтегрувала в будинку інноваційні технології для економної витрати енергії і забезпечила контроль за її витратою. ICA і Siemens виступають в якості спеціалізованих учасників проекту - ці компанії відповідають за вибір продуктів харчування і побутову техніку у будинку.
"Поки нам не довелося йти на будь-які особливі компроміси в порівнянні з нашим звичайним стилем життя. Передові технології, що забезпечують скорочення викиду двоокису вуглецю, зробили повсякденне життя легшим і більш цікавим. Ймовірно, найсерйозніші жертви нас чекають попереду: нам буде нелегко досягти рівня однієї тонни викидів на людину", - вважає Алісія Ліндел (Alicja Lindell).

Досягти найбільшого прогресу вдалося за рахунок використання електромобіля і зниження витрати електроенергії

Транспорт і споживання електроенергії - це дві сфери, в яких родині вдалося досягти максимального успіху.
Шкідливі викиди, що виробляються автомобілем, були знижені на 93 відсотки. Використовуваний родиною Ліндел Volvo C30 Electric заряджається електроенергією, що виробляється гідроелектростанцією, а у вихідні, коли вони хочуть вирушити на лижний курорт, вони їдуть потягом. Якщо навесні члени сім'ї будуть їздити більше, вони зможуть досягти ще більш високого скорочення обсягів викидів.

Експериментальна вілла, побудована компанією A-hus, - це не просто будинок, а ще й засіб вироблення електроенергії. Такий будинок навряд чи можна порівняти зі звичайним житлом сім'ї Ліндел. У новому будинку встановлено стіну з сонячних батарей, на частку яких припадає стільки ж двоокису вуглецю, скільки на всю іншу частину споруди. Пояснюється це тим, що сонячні батареї вироблені в Германії, де у виробництві електроенергії значну роль відіграє вугілля. Якщо сонячні батареї входять до розрахунку всіх показників будинку, тоді в процесі виробництва нового будинку викидів двоокису вуглецю було більше, ніж для будівлі колишнього будинку родини Ліндел.

Проте ця різниця з лишком покривається зниженням рівня шкідливих викидів у результаті виробництва електроенергії. Сім'я використовує електроенергію, що виробляється гідроелектростанцією, а це означає, що викиди двоокису вуглецю практично дорівнюють нулю. Більш того, новий будинок сам служить джерелом електроенергії. Враховуючи всі зазначені показники, шкідливі викиди в атмосферу, продуковані у результаті життєдіяльності сім'ї, скоротилися майже вдвічі.
"Передова система контролю електроенергії Energy Watch, розроблена в компанії Vattenfall, стала для нас ще одним членом сім'ї. Ми прожили три місяці у новому будинку, і ми дотепер з цікавістю стежимо за графіками та діаграмами, що показують, як ми витрачаємо електроенергію", - розповідає Алісія Ліндел.

Вегетаріанський обід дозволяє скоротити шкідливі викиди наполовину

Декілька цікавих фактів з тримісячного звіту:
• Значно були скорочені викиди, що входять у виробництво продуктів харчування, які використовуються сім'єю Ліндел. Сім'я прагне купувати продукти, для виробництва яких менше потрібно електроенергії. Вони урізноманітнюють свій раціон м'ясними і рибними продуктами, але при цьому віддають перевагу зеленим овочам та коренеплодам, і у результаті загальний обсяг шкідливих викидів, що припадає на членів сім'ї, помітно знизився.
• Їм вдалося знизити обсяг шкідливих викидів за рахунок харчування поза домом, але і в цьому напрямку можна ще домогтися значних результатів. Якщо практикувати вегетаріанські обіди, вони зможуть знизити ці параметри, відмовившись від відвідування ресторанів.
• Обсяг шкідливих викидів, що припадає на покупки інших товарів, також скоротився наполовину. Однак у цьому напрямку вкрай складно домогтися більш відчутних результатів, тому що основна частка небажаних викидів припадає на таке поняття, як "рюкзак".

"Рюкзак" є серйозним випробуванням, ускладнюючи виконання завдання на фінішній прямій. Він в цілому дає 900 кілограмів викидів двоокису вуглецю на людину на рік. У це поняття входять викиди вуглекислого газу, які закладені у процес виробництва різних продуктів, у тому числі самого будинку, сонячних батарей, автомобіля, меблів та одягу.

"Дослідники вважають, що виробництво цих продуктів являє собою незначну проблему. Вони призводять до більш високого виділення шкідливих викидів скоріше у процесі їх використання, ніж під час їх виготовлення. Але це не актуально у нашому випадку. Оскільки будинок, автомобіль та побутова техніка відрізняються винятковими параметрами економії електроенергії, то значна частка загальних викидів припадає на їх виробництво, - каже Нільс Ліндел. - Ми аж ніяк не можемо вплинути на цей аспект, тому в кожного з нас за спиною "рюкзак" вагою 900 кг, і нам буде вкрай непросто скоротити загальний обсяг викидів до однієї тонни. Але ми зробимо все, що зможемо. Ми кожен день вдосконалюємось, і ми прагнемо домогтися найкращого результату".

Повернутися до списку

Інші новини

20.11.2017
20.11.2017
28.07.2017