BMW M відзначив своє 40-річчя на легендарних трасах Нюрбургрінга
1.09.2012

Підрозділ BMW M відзначив свій сорокарічний ювілей у Нюрбургринзі, де в ці дні відбувся шостий вікенд гонок кузовної серії DTM 2012. Перший подарунок до ювілею підніс Бруно Шпенглер, завоювавши в суботу вже другу в цьому році поул-позицію за кермом BMW Bank M3 DTM. Ще одна приємна новина прийшла з-за океану: Білл Оберлен і Йорг Мюллер за кермом BMW M3 GT здобули перемогу в класі GT американської серії Ле-Ман на Road America (США). На недільній гонці DTM Шпенглер і п'ять інших пілотів BMW DTM зроблять все можливе, щоб завершити цей воістину знаменний вікенд на висоті.

«Ювілейний вікенд BMW M проходить виключно успішно, - вважає д-р Фрідріх Нітшке, президент BMW M GmbH. - Для нас Нюрбургрінг - це зовсім особлива траса. Ми здобули тут величезне число перемог. Крім того, саме Нюрбургрінг став першим серйозним випробуванням для багатьох поколінь наших серійних автомобілів. Зрозуміло, сьогодні всі ми радіємо успіху екіпажів BMW DTM і перемозі BMW RLL в американській серії Ле-Ман. Я хотів би подякувати всім уболівальникам, пілотів, гостей та клієнтів BMW M, які зібралися тут, щоб відзначити наше сорокаріччя. Я впевнений: разом ми напишемо ще не одну главу в славній історії BMW M».

Директор BMW Motorsport Йенс Маркардта говорить: «Це просто ідеальний ювілей для такого спортивного бренду, як BMW M. Завоювавши в суботу поул-позицію, BMW M3 DTM в черговий раз довів: цей автомобіль - гідний представник знаменитих «стаєнь» BMW M. Американський тріумф команди BMW RLL став ще одним дорогим подарунком до свята. Легко відчути, який ентузіазм викликає у тутешніх уболівальників «найпотужніша буква в світі»! Зрозуміло, наші пілоти і машини рвуться в бій, щоб відзначитися в денному заїзді і завершити свято на мажорній ноті. Проте розслаблятися ще рано: попереду нас чекає серйозна гонка».

У п'ятницю BMW M GmbH і BMW Motorsport влаштували в Нюрбургринзі торжество з нагоди ювілею BMW M. Гості згадували успіхи, якими багата історія бренду, а молоді пілоти могли зустрітися з героями минулого, такими як Харольд Грос та принц Леопольд Баварський. Марк Зурер, Марк Хессель і Крістіан Менцель обіцяли схрестити пальці за успіх команди BMW DTM на гонках в Айфельскіх горах.

«BMW M - це автоспорт в чистому вигляді, - говорить принц Леопольд. - Час, який я провів у команді, було не схоже ні на яке інше. Ніколи не забуду, як ми вперше вийшли на старт у Ле-Мані з BMW M1. Управління цією машиною було суцільним задоволенням. Але, зізнаюся, новий DTM мені теж вельми до душі».

«На цьому ювілеї, - поділився враженнями Грос, - я управляв BMW M3, за кермом якого у 1987р. здобув перемогу на відкритті сезону в Хоккенхаймі. Приголомшливе відчуття. Звичайно ж, було дуже приємно зустріти старих товаришів. Ну а поул Бруно Шпенглера став справжньою окрасою свята. Кращого подарунка не можна було і придумати».

«Для мене BMW M став ключовим етапом у спортивній кар'єрі, - розповів Зурер. - Навіть виступаючи в «Формулі 1», я як і раніше брав участь у змаганнях на гоночних універсалах BMW. Я відчуваю цей зв'язок досі. Той, хто один раз став частиною сім'ї BMW M, залишиться вірний цій марці назавжди. Для мене це свято - немов подорож в минуле».

На торжестві були присутні люди, які зіграли помітну роль в історії BMW M: Адольф П. Проммесбергер, довгий час займав пост керуючого директора BMW M GmbH, перший керуючий директор BMW Motorsport GmbH Йохен Неерпаш і Пауль Роше, технічний директор, якому BMW M зобов'язана багатьма своїми досягненнями. Йохен Неерпаш згадував про перші успіхи компанії BMW Motorsport GmbH, заснованої в далекому 1972 р: «Для нас це були не просто перемоги - ми прагнули посилити спортивний дух BMW. Мій найулюбленіший проект за всі ці роки - це, звичайно, Procar. Навряд чи хто-небудь вірив тоді, що нам з нашими BMW M1 вдасться відірвати кращих пілотів «Формули 1» від п'ятничних заїздів. А ми зробили це! У мене ніби гора упала з плечей після першої гонки в Золдере».

BMW M підготувала масу сюрпризів для гостей чемпіонату. У параді BMW в Нюрбургринзі крім двох гоночних автомобілів BMW M1 взяли участь заслужені «ветерани»: BMW M3, який показав кращий результат в DTM 1987 р., а також моделі Group 5 BMW 320 і BMW 320i STW, гості з 1977 і 1995 рр.. У центрі BMW Experience World вболівальники могли отримати автографи пілотів, заспівати з ними Happy Birthday і пригоститися святковим тортом BMW M. Бажаючі залишити своє особисте побажання могли написати його на святковому кулі і спостерігати, як він пливе у блакитне небо. Ювілейні привітання прикрашали задні крила шести автомобілів BMW M3 DTM і костюми гонщиків.

Повернутися до списку

Інші новини

07.12.2019
05.12.2019
05.07.2018