Volvo представляє концепцію дитячого надувного крісла для автомобілів
15.04.2014

Звичайні дитячі сидіння досить громіздкі, їх важко переносити і складно встановлювати. Надувне сидіння є безпечним, простим у встановленні та його легко транспортувати. Функціональність такого сидіння значно вища, аніж у будь-якого сучасного дитячого автомобільного крісла.

За словами Лоренса Ебіла (Lawrence Abele), менеджера по дизайну Центру Volvo з моніторингу та розробки концептуальних систем в Лос-Анджелесі, він думав про своїх двох дітей, коли займався створенням цього сидіння. "Для мене безпека дітей це головний пріоритет. Коли ми з сім'єю жили за кордоном, нам доводилося постійно перевозити з собою дитячі сидіння для наших двох дітей, щоб забезпечити їх безпеку в таксі. Для багатьох людей подорож з дитиною виявляється непростим випробуванням. Це чудово, коли можеш надати допомогу батькам в їх повсякденному житті", –  каже Ебіл.

Нова концепція розширює можливості застосування дитячого сидіння. Наприклад, воно буде зручним для дідусів і бабусь, які допомагають молодим батькам, але не в змозі піднімати важкі речі. Таке сидіння можна без проблем використовувати в таксі, орендованому автомобілі або навіть в автобусі, де раніше батькам доводилося покладатися лише на доступні засоби безпеки.

Сидіння надувається за 40 секунд


В основі конструкції сидіння лежить інноваційна система, яка ефективно і швидко надуває сидіння менш ніж за 40 секунд. Для видалення повітря також використовується вбудований насос. Загальна вага сидіння складає менше 5 кг –  це вдвічі менше, ніж важать сучасні дитячі крісла. Більше того, сидіння постійно підтримує зв'язок з автомобілем по бездротовій технології Bluetooth, що відкриває доступ до різних функцій, включаючи дистанційне підкачування повітря. У складеному вигляді таке сидіння легко вміщається в сумці разом з іншими дитячими речами.

Унікальна тканина


"Коли ми розробляли прототип сидіння, ми використовували унікальний матеріал з особливою прошивкою. Він дуже міцний і здатний витримати високий внутрішній тиск. Цей матеріал часто використовується для оснащення яхт. А спочатку він був розроблений військовими, коли існували плани створення надувних літаків", –  розповідає Марія Ханссон (Maria Hansson), менеджер проекту Центру Volvo з моніторингу та розробки концептуальних систем в Лос-Анджелесі.

Правильне встановлення дитячого крісла - основа безпеки

Надувне дитяче крісло встановлюється проти напрямку руху - це найбезпечніший спосіб для перевезення дітей в автомобілі. Шия дитини тільки формується, і вона набагато слабкіша шиї дорослої людини. У разі фронтального зіткнення голова людини, що сидить за напрямком руху, різко подається вперед, що створює величезні навантаження на шию. Тому дітям необхідні особливі засоби захисту: до 3-4 років їм рекомендовано їздити в автомобілі в сидінні, встановленому проти напрямку руху.

"Насправді, для всіх людей було б набагато безпечніше пересуватися на автомобілі, розташовуючись проти напрямку руху. Але всі ми чудово розуміємо, що в сучасних автомобілях це неможливо. Зате ми можемо максимально захистити наших дітей, перевозячи їх в кріслах, встановлених проти напрямку руху. І чим довше, тим краще, –  вважає Лоренс. –  Наша задача полягала в створенні ще більш безпечного сидіння, аніж ті, що доступні сьогодні на ринку. При цьому ми намагалися наділити його новими функціями, використовуючи інноваційні рішення".

Повернутися до списку

Інші новини

20.11.2017
20.11.2017
28.07.2017