Компанія Ford святкує 20-у річницю Mondeo; В Європі продано більше 4,5 мільйонів автомобілів цієї моделі
25.09.2013

КЕЛЬН, Німеччина, 24 вересня 2013 року Легендарний автомобіль Ford Mondeo відзначає свою 20-у річницю та більше ніж 4,5-мільйонний обсяг продажів у Європі, і святкування тільки починається.

«Модель Mondeo має багату історію та блискуче майбутнє, - розповідає Барб Самарджич, віце-президент європейського відділення компанії Ford з питань розробки нової продукції. – Протягом двох десятиліть Mondeo втілює відмінну динаміку водіння, вражаючі технології, винятковий рівень безпеки та неперевершену паливну економічність».З нагоди святкування 20-річчя моделі Mondeo компанія Ford сьогодні випустила нове онлайн-відео, озвучене голлівудським автором Реєм Уінстоном, зіркою таких фільмів, як «Летючий загін Скотланд-Ярду», «Індіана Джонс і королівство кришталевого черепу» та «Відступники». 

Модель Mondeo була представлена у 1993 році, ставши результатом п‘ятирічної програми розробки вартістю 3 мільярди фунтів (4,6 мільярдів доларів США). У 1994 році Mondeo отримав визнання «Автомобіль року» та протягом 20-річного періоду продовжував встановлювати стандарти у своєму класі, збираючи винагороди по всій Європі.

Mondeo запровадив цілий ряд удосконалених технічних рішень та зробив їх доступними для європейських клієнтів. Модель першого покоління забезпечила подушку безпеки для водія у базовій версії та для пасажира у додатковій комплектації, а також запропонувала такі провідні технології, як протибуксувальна система, адаптивна система підвіски, антиблокувальна система гальм (ABS) та гідропідсилювач керма.

У 1996 році оновлена версія Mondeo з сучасним стайлінгом представила бокові подушки безпеки у додатковій комплектації, що через два роки увійшли у базову версію, та чотирьохканальну антиблокувальну систему гальм, а також зменшила вагу.

У 2000 році компанія Ford представила друге покоління Mondeo. Ця модель продемонструвала інтелектуальну систему безпеки, що використовує мережу датчиків для розрахунку найефективніших захисних заходів для застосування у разі аварії. Крім того, модель Mondeo вперше для водіїв автомобілів Ford обладнувалася підігрівом задніх сидінь, автоматичним перемикачем світла фар та датчиком дощу.

Завдяки значній популярності моделі у лексикон британців на початку минулого десятиліття увійшов вираз «Mondeo Man», який означає новий клас виборців.

У 2007 році, після яскравої епізодичної ролі в якості автомобіля Бонда у фільмі «Казино «Рояль», що вийшов у 2006 році, з‘явилося стильне третє покоління Mondeo.

Нова модель надала водіям Ford можливість першим відчути переваги цілого ряду технологій, таких як адаптивний круїз-контроль, інтерактивна система курсової стійкості та зручна система заправки без кришки заливної горловини, що запобігає заповненню бака неправильним паливом.

У 2010 році модель Mondeo знову була оновлена за допомогою найновішої технології бензинових двигунів Ford EcoBoost, а також додаткових технічних рішень, до числа яких увійшли системи інформування про зміну смуги руху, попередження водія та автоматичного вмикання дальнього світла фар.

Першокласна динаміка водіння завжди була наріжним каменем напрацювань Mondeo, і її продемонстрували спортивні моделі минулого, такі як ST24, ST200 та ST220 з двигуном V6, а також існуючі автомобілі з 2,2-літровим дизельним двигуном Duratorq потужністю 200 кінських сил та з 2,0-літровим бензиновим двигуном EcoBoost потужністю 240 кінських сил.

Нещодавно компанія Ford внесла ще ряд удосконалень до моделі Mondeo, забезпечивши викиди CO2 в обсязі лише від 119 к/км* та споживання палива 4,6л / 100 км з популярним 2,0-літровим дизельним двигуном Duratorq потужністю від 163 кінських сил. Це означає, що на даний час Mondeo пропонує більше потужності у порівнянні з основними конкуруючими моделями, викиди CO2 яких також становлять менше 120 г/км.

Крім того, Mondeo обладнується технологією Ford ECOnetic з функцією рекуперативної підзарядки та системою інформування водія Ford EcoMode. Модель стала першим автомобілем Ford, що продемонстрував активну систему заслінок решітки радіатора для зменшення аеродинамічного опору.

Оновлений всесвітній Mondeo з‘явиться в Європі у 2014 році. Модель обладнуватиметься провідними технологіями, включаючи титулований 1,0-літровий бензиновий двигун Ford EcoBoost, що, як очікується, продемонструє першокласну паливну економічність. Новий Mondeo запропонує гібридний бензиново-електричний силовий агрегат і вперше у сегменті адаптивні, повністю світлодіодні фари, а також дебютує на європейському ринку з надувними ременями безпеки, створеними для зменшення ушкоджень голови, шиї та грудної клітини пасажирів на задньому сидінні.


Повернутися до списку

Інші новини

13.02.2020
07.12.2019
07.12.2019